Ja det minder snart om en mindre turne, men det kan hermed meddels at 1+1 spiller på:
Hyggecon – 21. til 24. oktober 2010
Con2 – 21. til 23. januar 2011
Fastaval – 20. til 24. april 2011
1+1 er for to til tre personer og det er pick up and play, og bør kunne spilles efter en gennemlæsning. Desuden kommer det også på engelsk. Så nu kan folk uden for landets grænser også ryste på hovedet og sige: ”I don’t get it!”
Desuden arbejdes der på at SystemPerfekt bliver sat op på Con2, så der får man også mulighed for at prøve det. Hvis du skulle have lyst til at stå for opsætningen af dette, så sig endelig til.
2 ting:
1) ”I don’t get it!” 😀
2) “Hvis du skulle have lyst til at stå for opsætningen af dette, så sig endelig til.” Kommer du ikke selv til Con2?
Tja jeg ved ikke om jeg kan. Og jeg ved det først meget sent. Så derfor vil jeg ikke love noget nu.
Hvis du finder ud af at du ikke kan så send mig en mail, så kan vi nok finde ud af noget. Ellers vil jeg gerne spille scenariet 🙂
Tja som sagt, når jeg endelig ved det, er det nok forsent. Men skal huske på det, hvis ikke vi finder nogen.